Діагностика розвитку пізнавальних процесів

Психологом нашого садка була проведена діагностична робота на визначення рівня розвитку психічних процесів в середніх та молодших групах проводилася за методикою В.Л. Шарохіна. Дана діагностична методика спрямована на визначення сформованості у дітей пам'яті, мислення, мовлення, уваги та ін.

Дошкільники середньої групи повинні знати свою стать, розрізняти предмети зображені на картинках, вміти повторити ряд із трьох однозначних чисел, порівнювати довжину смужок.  Дошкільники молодшої групи повинні орієнтуватися, де у них є очі, носик, ротик, розрізняти предметні картинки (корова, кінь, собака, мишка та ін.), повинні вміти повторити задане речення та два числа. Підраховане сумується і отримується загальний результат, який свідчить про рівень розвитку конкретної дитини. У старших групах проводилося діагностичне обстеження рівня розвитку пізнавальних процесів за методикою Нємова Р.С. Дана методика була спрямована на визначення сформованості у дітей пам’яті, мислення, мовлення, уваги та ін.. Кожна з психодіагностичних технік містить різні завдання, інтерпретацію даних та дає змогу визначити рівень тої чи іншої психічної функції у дошкільника.

Загальний висновок діагностики розвитку пізнавальних процесів всіх груп

Обстежено 261 дитина