Допоможіть дитині підняти самооцінку

Дітки почувають себе дещо невпевнено у світі, що оточує їх, без підтримки з боку батьків. Невпевненість малюка в дитинстві може у майбутньому перерости в невпевненість в собі вже і у дорослому віці, невпевненість в ухваленні рішень. Дуже важливо вже з малих років допомагати дитині розвивати упевненість в собі і піднімати його свою самооцінку.

Яким чином предки можуть посприяти своїм дітям відчути себе упевненіше у цьому світі?

Хвалите власних діток

Пам'ятайте про те, що не усі дітки - природжені генії, не усім идиентично просто дається навчання, проте повністю усі дітки талановиті по-своєму. Батькам слід просто уважніше відноситися до дітей, щоб знайти цей талант, закладений в дитині, і розвинути його. Заохочуйте всяке завзяття малюка до самовираження і розвитку і ні в якому разі не говорите йому, що йому не стать, наприклад, великим співаком або танцюристом, або художником. Схожими фразами ви не лише відбиваєте у малюка завзяття до чого-небудь, проте і позбавляєте його переконаності в собі, занижуєте його самооцінку. Якщо у вашого малюка щось не виходить, не вирішується ще одна задачка по арифметиці, то замість того, щоб лаяти його, надайте допомогу і вирішите задачку спільно. Позитивний підсумок не лише надає упевненість в собі, проте і збільшує самооцінку малюка.

Батькам також слід тримати в голові про те, що дітки удвічі хворобливо сприймають критику з боку чужих людей (учителя, однокласників). Якщо ви бачите, що дитина чимось засмучена, постійно намагайтеся упізнати причину, поговорити з дитиною. Якщо виявиться, що його посварили на уроці за те, що він погано упорався із завданням, поясните, що йому в подальший раз необхідно буде просто більше прикласти зусиль і усе вийде.

Неодмінно хвалите діток за будь-які нагороди: за відмінні відмітки в школі, за перемогу на спортивних змаганнях, за прекрасний нарис, за слухняність. Похвала благотворно позначається на самооцінці діток.

Ніякому випадку не узагальнюйте і не перебільшуйте якісь негативні діяння малюка

У кожного з нас є певні негативні риси, у тому числі і у малюка. Але ні в якому разі не коштує їх узагальнювати і ще більше роздувати. З цієї причини, постарайтеся не застосовувати в спілкуванні з дитиною подальші фрази:

"Ти мене НІКОЛИ не слухаєш". "Ти Постійно погано поводишся". "У тебе нехороша пам'ять". "У тебе ПОГАНИЙ характер".

Незмінним запереченням можна подавити всяку упевненість малюка в собі, а про його самооцінку і говорити не доведеться. Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина почала вісті себе краще, слухати краще, вам слід замінити заперечення:

"Я зовсім засмучуюся, коли ти поводишся погано". "Я думаю, що якщо б ти слухав мене і оточення уважніше, то тобі б усе вдавалося ще краще". "Я переживаю, коли ти поводишся погано". "Якщо у тебе є якісь труднощі, давай ми вирішуватимемо їх спільно".

Надайте дітям право вибору

Надайте право дітям самим вирішувати якісь звичайні речі (наприклад, в яку школу піти навчатися, в яку секцію записатися, чим зайнятися у вільний час). Самостійні рішення також сприяють зміцненню переконаності в собі і підняттю самооцінки.