Виховання любов’ю

Віддаючи дань часу, люблячі татусі й матусі з пелюшок розвивають таланти своїх дітей, не завжди усвідомлюючи, що з того вийде. Не жаліючи для своїх чад ні сил, ні коштів, батьки часом випускають прості речі виховання. Пропонуємо кілька порад батькам.

• У стосунках із дитиною не покладайтеся на силу - це озлобить її і привчить до того, що зважати слід лише на силу.
  • Не давайте обіцянок, яких ви не можете виконати - це похитне віру дитини у вас.
  • Не робіть за дитину те, що вона у змозі зробити сама - вона може і надалі використовувати вас як прислугу.
  • Не поправляйте дитину у присутності сторонніх  - якщо ви скажете їй усе спокійно, віч-на-віч, вона зверне набагато більше уваги на ваше зауваження.
  • Не читайте дитині нотації і не кричіть на неї, інакше вона буде змушена захищатися, прикидатися глухою.
  • Змиріться з тим, що дитина любить експериментувати - так вона пізнає світ.
  • Кращий спосіб виховати відповідальність і впевненість у собі - надати дитині можливість самостійно приймати рішення. Дитина вчиться на власному досвіді, тому не слід оберігати її від наслідків власних помилок.
  • Заохочуйте допитливість дитини - якщо ви спробуєте спекатися її, коли вона ставить відверті запитання, дитина шукатиме відповіді на стороні. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте її уважно, із розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, про що вона говорить.
  • Нехай дитина дає волю своїм фантазіям. Жива уява - дарунок, властивий дитинству. Ніколи не придушуйте його!
  • Поява дитини  в  родині може викликати кризу в житті старшої дитини. Ставтеся до дітей однаково. Старша дитина повинна знати, що ви любите її нітрохи не менше, ніж інших дітей. Гарний спосіб припинити сварку між дітьми - перемінити обстановку, відволікти їх.
  • Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, любіть її такою, якою вона є. Якщо ви хочете розвинути в дитині певні якості, ставтеся до неї так, немов вони вже є.

Підготувала: практичний  психолог Бритвич Л. М.