Як підготувати дитину до свята, щоб від свята отримати радість

Шановні батьки, підготовка дитини до свята, очікування свята - це велика відповідальність, психологічне навантаження. Пропонуємо поради, які допоможуть вам підготувати дитину до свят.

Зовнішній вигляд дитини

ü   Зачіска дитини та макіяж повинні бути безпечними (обережно алергія).

ü   Одяг (костюм) дитини повинен бути зручним, святковим, безпечним (без гострих, колючих прикрас), відповідати розміру.

ü   Взуття: чешки або інше взуття, в якому зручно виконувати музично-ритмічні рухи.

ü   Щоб переконатись, що дитині буде комфортно - треба завчасно приготувати костюм, дати можливість дитині в ньому походити вдома.

Розучування ролі

ü  При написанні сценаріїв свят враховується програмові вимоги, вікові можливості, творчі здібності дітей, досвід педагога та умови (музичний зал).

ü  Під час розподілу ролей враховується бажання, творчі здібності дітей. Щоб дитина почувала себе впевненно допоможіть їй передати характер ролі за допомогою інтонації, міміки, рухів; вивчіть слова віршів, пісень. Запропонуйте їй уявити себе артистом, який виступає на сцені, перегляньте телепередачі за участю дітей, зверніть увагу дитини як треба танцювати, співати і т.д. Потренуйтеся перед дзеркалом.

ü  За потреби отримайте консультацію вихователя, музичного керівника, психолога.

Присутність батьків

ü  Пишайтеся своєю дитиною, будьте прикладом для неї.

ü  Якщо у вас немає можливості бути присутнім на святі - підготуйте до цього дитину, поясніть причину.

Перегляд свята

ü  Приходьте за 10-15 хвилин до початку свята.

ü  Зніміть верхній одяг, перевзуйтеся або одягніть бахіли.

ü  Огляньте виставку поробок.

ü  До зали заходьте після запрошення.

ü  Вимкніть мобільний телефон.

ü  Не коментуйте виступи дітей під час свята.

ü  Не відволікайте увагу дітей зауваженнями, проханнями, позування перед камерою - це може мати небажані наслідки.

ü  Підтримуйте виступ дітей оплесками.

ü  Після закінчення свята дочекайтесь коли діти вийдуть до групи.

ü  Якщо у вас є бажання продовжити свято вдома, ви можете забрати дитину, попередивши вихователя.

ü  Кількість присутніх дорослих обмежена до 2-х осіб від родини у зв'язку з площею приміщення та вимогами з безпеки життєдіяльності.

ü  Якщо ваша дитина під час свята, побачивши вас може відмовитись від виступу або розплакатись, чи у вас склалися особливі обставини і ви прийшли з маленькою дитиною - пропонуємо свято подивитись у фоє.

Сприймайте своїх дітей такими, якими вони є. Вони мають бути впевнені в вашій любові в будь-яку хвилину.

Пам'ятайте, що вашу дитину навчають не ваші слова, а ваш особистий приклад, ваша поведінка та душевна доброта.