Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №51 "Горобинка" Рівненської міської ради

Фізичний розвиток та зміцнення дихальної системи дітей дошкільного віку

Мова піде про фізичне виховання малят. « А чи потрібне воно взагалі, дитина і так цілий день у русі» - думають дехто з дорослих. Ні, такі міркування помилкові. Адже доведено: фізичні вправи зміцнюють м’язи, кістки, позитивно впливають на діяльність всіх внутрішніх органів, особисто – серця і легень.

 

Завдяки регулярним заняттям фізкультурою у дитини значно збільшується обсяг легень, дихання стає більш глибоким, отже збільшується кількість кисню, що надходить до організму. А це – запорука повноцінного кровообігу.

Якщо у дитини погано розвинена грудна клітка, дихає він поверхово, значить є небезпека виникнення недокрів’я та інших захворювань. Дуже гостро реагують на нестачу кисню клітини головного мозку. У дитини виникає запаморочення, роздратованість, головний біль. Без повноцінного фізичного навантаження залишається порівняно маленьким і слабким серце, найменше перенапруження може призвести до розладу його діяльності.

Фізичні вправи корисно впливають і на діяльність травного тракту, печінки, нирок, залоз внутрішньої секреції, сприяють вдосконалення координації рухів, позитивно впливає на розвиток центральної нервової системи. Отже, день дитини має починатися з ранкової зарядки, стати неодмінною складовою частиною режиму дня.

Вчені встановили, що чіткий режим забезпечує нормальний перебіг життєвих процесів, сприяє виникненню стійких, позитивних, здорових звичок. Якщо дитину не привчати до режиму, вона капризує, спить неспокійно, апетит у неї поганий.

Фізичні вправи для дітей мають бути простими, доступними. Дошкільнятам не слід пропонувати вправи з важкими предметами, гантельну гімнастику, бо м’язи у них ще слабкі, а непосильні вправи можуть негативно вплинути на серцеву і дихальну діяльність. Щоб малюкам було цікаво, вправи бажано проводити з різними іграшками – прапорцями, м’ячами, обручами. Такі фізичні рухи, вправи і казкові ситуації краще засвоюються дітьми, використовуються у повсякденному житті, бо це урізноманітнює і робить цікавою діяльність дитини.

Тому, головну увагу треба приділяти на організацію і проведення фізичних вправ як у режимі дня дошкільника так і у повсякденному житті. Рухаючись дитина розвивається, навчається життєво необхідним рухам. А це дуже важливо для подальшого життя, здоров’я і розвитку дитини.