Дитячий хулахупінг

Сьогодні вже не треба нікого переконувати в тому, що активний руховий режим - основа здоров’я малят, їхнього успішного фізичного і психічного розвитку. Попри це, на жаль, дорослі нерідко потурають надмірному захопленню дітей комп’ютерними іграми та гаджетами. Натомість недооцінюється рухова діяльність дошкільнят, втрачають популярність, а то й зовсім зникають з дитячої субкультури ігрові вправи з деякими традиційними спортивно-моторними іграшками, наприклад, з обручами.

Наука і практика дошкільної освіти підтверджують, що з кожним роком усе більше дітей, зокрема й у віці від народження до 6-7 років, мають проблеми зі здоровям. Дані про низькі показники здоровя і фізичного рзвитку дітей тривожать педагогів та батьків. Аби змінити ситуацію в систему фізкультурно-оздоровчої роботи дошкільного закладу впроваджують дитячий хулахупінг.

Хулахупінг («Hula - назва гавайського танцю, hoop- з англ.. «обруч» - танцювально-пластичні вправи з обертанням обруча.

Обруч (хулахуп) – давно відома спортивно-моторна іграшка, простий тренажер, який за грамотного застосування дає можливість задіяти майже всі групи мязів.

Елементи дитячого хулахупінгу можна з успіхом запроваджувати у дошкільному закладі на фізкультурних заняттях, у гуртковій роботі, самостійній руховій діяльності під час прогулянок. Батьки можуть підтримувати ініціативу й займатися разом з малюком вдома.

Нескладні танцювальні рухи з яскравим атрибутом - обручем - дарують задоволення та поліпшують емоційний стан малюків, сприяють розвитку у координації рухів, гнучкості, сили і витривалості, чуття ритму, а ще й зміцнюють вестибулярний апарат, допомагають формувати правильну поставу, навчають імпровізувати і проявляти творчість у рухах.

Поради щодо організації занять

Організовуючи заняття з хулахупінгу, слід починати з правильного добору інвентаря. Для дітей дошкільного віку краще добирати легкі пластикові обручі товщиною 18-22 мм і діаметром 54 см для обертання на руках, 65-72 см - на шиї та ногах і 82-92 см - на поясі.

Навчаючи дітей обертати обруч, важливо дотримуватись елементарних правил безпеки. Аби уникнути травмування, необхідно розмістити дітей на безпечній відстані одне від одного і виконувати ці вправи у невеликих групах, по 3-4 дитини. Коли дошкільнята добре оволодівають технікою, обертання, кількість дітей можна збільшити до 6-8.

Обертання обруча  на різних частинах тіла є значно складнішим завданням, ніж, це може видатися  на перший погляд. Воно вимагає від виконавців високого рівня координації рухів та розвитку сукупної моторики великих і дрібних м»язів. Ось чому потрібна чітка програма тренувань і знання правильної техніки виконання вправ.

Доцільно спиратися на базові положення методики щодо етапів опанування фізичних вправ і стадій формування рухових навичок. Завдання дорослого - спершу сформувати у дітей рухове вміння, тобто здатність  обертати обруч при зосередженні уваги на техніці виконання, і поступово шляхом регулярних вправлянь у сталих умовах та з ускладненнями перетворити вміння на стійку автоматизовану рухову навичку.

Техніки обертання обруча

Роботу з хулахупінгу варто будувати за принципом  «від простого до складного» - розпочинати з навчання дітей обертати обруч на одній руці, поступово вводячи  ускладнення  у цей вид вправ: обертання  одного обруча на двох з»єднаних руках; передача обруча, який обертається , з руки на руку; обертання двох обручів на обох руках односно і т. д.

Обертання обруча на одній руці

Передача обруча з однієї руки на іншу

Обертання обруча на двох з’єднаних руках

Обертання двох обручів на обох руках одночасно