Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №51 "Горобинка" Рівненської міської ради

«В що пограти взимку з дітьми» Консультація для батьків

     

   Отже, зима - це час для активних видів спорту. Якщо у вас є санки,  лижі, ковзани і ключки, то питань, чим зайняти дитину старшого  дошкільного та шкільного віку не виникне. Якщо батьки покажуть приклад,  вийдуть разом з дітьми на лижню або влаштують санні змагання, то  прогулянка буде ще веселіше і пізнавальним. 


Дуже цікаве таке  нове для нас зимове спорядження, як  санки-ватрушки, санки-льодянки, на них можна кататися людям різного віку,  потрібно лише ознайомитися попередньо з правилами використання таких  санок і знайти відповідну гірку. Якщо у дворі є розкатаний льодовий  майданчик, то можна влаштувати дворовий керлінг, в якості спорядження  використовуючи звичайні дерев'яні швабри. Малята дуже люблять кататися  на санчатах з гірки, і не тільки. Щоб малюк не замерз, вчіть його самого  підійматися з санками в гору, попросіть покатати в них іграшку по  рівній доріжці, влаштуйте змагання серед дітей, чиї санки прийдуть до  призначеного фінішу першим, а іграшка при цьому не впаде в сніг.

   Якщо на вулиці досить тепло 0 ... +2 градусів, і сніг добре ліпиться,  то саме час для скульптурного та архітектурного творчості. З малюками  можна виліпити цілу родину сніговиків, звіринець з різних персонажів  (ведмідь, черепаха, заєць і т.д.). З дітьми старшого дошкільного віку ліпіть снігову  фортецю, а потім влаштуйте сніговий бій. Обов'язково розподіліть ролі:  хто стріляє з гармати, хто подає снаряди, хто ліпить їх. Можна ліпити і будувати снігові торти, піраміди, паски. Якщо ви візьмете з собою 
акварельні або харчові фарби, то можна буде потім розфарбувати снігові 
скульптури.

        Якщо на вулиці мороз -10 градусів і нижче, то саме час випробувати таку  екзотичну зимову розвагу, як надування і заморожування мильних  бульбашок. Для цього видувайте на морозі міхур, кидайте на нього сніжинку з рукавиці, і він почне замерзати, створюючи  на поверхні  структуру цієї сніжинки. Вибираючи різні по виду сніжинки, ви будете 
отримувати найкрасивіші і цікаві кулі. Любителі фотозйомки можуть  відобразити це видовище, а потім дивувати своїми шедеврами всю світову  мережу.   
         Ще одне весела розвага для малюків - це сліди на гладкій сніжній  рівнині. Покажіть малюкові як робити сліди, спробуйте створити таким  чином якийсь образ або малюнок на снігу, наприклад ялинку, квітка і т.д.  Розкажіть і покажіть, як виглядають сліди різних тварин і птахів,  шукайте і вгадуйте, хто ж пробігав по паркових стежинках до вас.  Покажіть дитині, як потрібно впасти на сніг, щоб виник відбиток людини.  Падаючи в різних позах, створюйте образи ангелів, казкових героїв та ін   

Розкажіть дитині про те, що взимку потрібно підгодовувати птахів і 
звірів, зробіть будинку саморобні годівниці для них, причепіть потім їх  на вулиці і регулярно приносите туди корм. Це буде і забавляти, і  розвивати в дитині такі якості, як любов до природи, турботу про інших.  

 

Зима - це не привід просиджувати в теплій задушливій кімнаті цілодобово  в очікуванні весни, цей час веселих ігор, забав та розваг для всієї  родини.