Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №51 "Горобинка" Рівненської міської ради

Спорт і діти

Хто з батьків не хоче, щоб їх дитина виросла здоровою і фізично міцним? Безумовно, таке бажання є у кожного. Але далеко не всі знають з чого потрібно починати, з якого віку можна починати залучення дітей до спорту, а також у який спорт віддати дитину. На всі ці питання можуть відповісти фахівці, для яких тема спорт і діти є основною діяльністю. Але найважливіше – необхідно дізнатися у самого малюка, чим він хоче займатися, оскільки, якщо таке проведення часу йому не сподобається, то можна надовго відбити бажання до занять спортом.

 

Часто батьки плутають поняття між серйозними заняттями спортом з подальшими планами зробити з дитини чемпіона, і звичайні заняття спортом для дітей, метою яких є привчити дитину до дисципліни, зробити його витривалим і сильним. Саме тому тему спорт і діти потрібно обов'язково обговорити з тренерами дитячих секцій. Вони ж підкажуть, як зацікавити дитину спортом, і яким видом спорту зайнятися дитині, щоб розвинути у нього певні навички. Більшість фахівців щодо питання, коли дитину віддавати в спорт, сходяться на думці, що оптимальний вік для цього – п'ять років. Оскільки п'ятирічний малюк вже досить доросла і самостійна, але в теж час у нього рухливі суглоби, гнучке тіло і практично відсутній страх.

Отже, ми з'ясували, що для того щоб визначитися в який спорт віддати дитину необхідно в першу чергу проконсультуватися з фахівцями, а також дізнатися думку його самого. Крім того, важливим моментом є консультація з педіатром. Після проведення огляду він відповість, чи можна вашій дитині займатися спортом і підкаже, який вплив надає кожен конкретний вид спорту на дітей.

Часті випадки, коли дитина ходить у секцію кілька тижнів або місяців і навідріз відмовляється продовжувати. У цьому випадку не слід змушувати його, оскільки спорт для маленьких дітей – це в першу чергу радість і задоволення. Тому, вибираючи секцію, потрібно проаналізувати характер і фізичні можливості малюка. Наприклад, дівчинку, яка хоче займатися танцями не слід віддавати в секцію єдиноборств, а хлопчика, що мріє стати чемпіоном з боксу, залучати до занять гімнастикою або фігурним катанням. Необхідно, щоб заняття спортом для дітей були виключно позитивними і приносили позитивні емоції.

Які існують види спорту для дітей?

В даний час можна віддати дитину практично в будь-яку секцію. Але, багато що залежить не тільки від бажань вашого малюка, але і від можливостей конкретного регіону. Так, деякі зимові види спорту для дітей, що проживають в південних місцевостях, будуть недоступні через кліматичних умов.

Тим не менш, зимові або літні види спорту для дітей краще вибирати? Тут все залежить від стану здоров'я та існуючих протипоказань. Так як здоров'я і спорт для дітей повинні бути синонімами. Якщо лікар, що обстежив дитини, вважає, що йому не слід проводити багато часу в умовах холодного ковзанки, то хокей, фігурне катання чи ковзанярський спорт не для вашого малюка. А ось великий теніс або командні види спорту підійдуть якнайкраще.

Якщо можливості водити дитину в секцію немає, то заняття спортом можна організувати і в домашніх умовах. Для цього слід виділити місце і спорудити спортивний комплекс будинку. Це може бути шведська стінка, кільця, турнік, також корисно грати з дитиною в рухливі ігри на вулиці.

 

Взагалі тема спорт і діти дуже важлива і їй приділяється багато уваги, як у сім'ї, так і в суспільстві в цілому, особливо останнім часом. Так як виростити здорових і фізично розвинених дітей є основним завданням не тільки кожного батька, а й держави.